WBA چشم انداز خود را در مورد اینکه Wi-Fi 7 چقدر متحول خواهد شد، ارائه می دهد

وای فای 7 - Wba چشم انداز خود را در مورد اینکه Wi-Fi 7 چقدر متحول خواهد شد، ارائه می دهد
وای فای 7 - Wba چشم انداز خود را در مورد اینکه Wi-Fi 7 چقدر متحول خواهد شد، ارائه می دهد

The Wireless Broadband Alliance ادعا می کند که آخرین تکرار فناوری وای فای – Wi-Fi 7 – برنامه هایی را فعال می کند که “غیرعملی یا غیرممکن با سایر فناوری های سیمی و بی سیم” هستند.

WBA می گوید که Wi-Fi 7 دو برابر پهنای باند و سه برابر سرعت Wi-Fi 6 را ارائه می دهد و به عنوان بخشی از یک گزارش، مجموعه ای از برنامه های کاربردی جدید مصرف کننده، سازمانی، صنعت 4.0، پزشکی و شهر هوشمند را فراهم می کند. به نام «برای Wi-Fi 7 آماده شوید: اعمال قابلیت‌های جدید در موارد استفاده کلیدی».

Wi-Fi 7 مبتنی بر IEEE 802.11be (خروجی بسیار بالا) است و از نظر سرعت و پهنای باند، این گزارش توضیح می دهد که از عرض کانال تا 320 مگاهرتز پشتیبانی می کند، در حالی که Wi-Fi 5 و Wi-Fi 6 به 160 محدود شده اند. مگاهرتز همچنین از 4k QAM پشتیبانی می کند که نسخه ارتقا یافته استانداردهای قبلی است.

به ما گفته شده است که افزایش سرعت سه برابری بعدی «برای فعال کردن سرویس Wi-Fi چند گیگابیتی کل خانه حیاتی است».

دستگاه‌های Wi-Fi 7 همچنین می‌توانند از عملیات چند پیوندی (MLO) در باندهای 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز استفاده کنند تا با تجمیع چندین پیوند، توان عملیاتی را افزایش دهند یا برنامه‌های حیاتی را به سرعت به باند بهینه منتقل کنند، که همه آن‌ها به صورت Pitched هستند. برای برنامه‌های حساس به تأخیر مانند XR/AR/VR همهجانبه، بازی‌های آنلاین و سایر مواردی که به توان عملیاتی بالا، تأخیر کم، حداقل لرزش و قابلیت اطمینان بالا نیاز دارند، مفید است.

WBA در حال کار با شرکت‌های فناوری برای اجرای آزمایش‌های میدانی شبکه‌های Wi-Fi 7 است که برای ارائه بینش عملی در مورد استقرار آن در شبکه‌های اپراتور، مسکونی و سازمانی طراحی شده‌اند.

این نسخه باعث می‌شود که چند سخنگوی متفقین برخی از نمونه‌های کاربردی را معرفی کنند و به طور کلی چشم‌انداز باشکوه وای‌فای پیشرفته پیش روی ما را جشن بگیرند.

  گابریل دژاردین، مدیر، می‌گوید: «با Wi-Fi 7، کسب‌وکار، ارائه‌دهندگان خدمات و شهرهای هوشمند اکنون گزینه جدیدی برای استقرار سریع پهنای باند گیگابیتی درجه یک سازمانی در فضای باز دارند، مانند اتصال ساختمان‌ها در اطراف پردیس اداری، مجتمع آپارتمانی یا مرکز شهر». بخش بازاریابی محصول، بخش ارتباطات و اتصال بی سیم، Broadcom. برای مثال، حالت تک رادیویی چند پیوندی (eMLSR) تقویت‌شده با MLO، افزونگی پیوند را برای به حداکثر رساندن قابلیت اطمینان امکان‌پذیر می‌کند، در حالی که حالت ارسال و دریافت همزمان MLO (STR) با باندهای 5 گیگاهرتز + 6 گیگاهرتز می‌تواند نیازمندی‌های بک هال سازمانی مانند 10 را برآورده کند. توان عملیاتی Gbps.”

مت مک فرسون، مدیر ارشد فناوری بی‌سیم سیسکو، افزود: «وای‌فای هرگز فناوری مهم‌تری نبوده است. با تکیه بر پیشرفت های ایجاد شده توسط استانداردهای Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E، Wi-Fi 7 نشان دهنده جهش بزرگ بعدی به سمت Wi-Fi قطعی تر است. نسل بعدی کیس‌های استفاده بی‌سیم – AR/VR، وسایل نقلیه خودران و هوشمند، پخش ویدیوی ۴K – به یک اتصال قابل اعتماد متکی خواهند بود. استاندارد Wi-Fi 7 به Wi-Fi اجازه می دهد تا اتصال مطمئن و ایمنی باشد که شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات برای باز کردن قفل نسل بعدی موارد استفاده نیاز دارند.

Eric McLaughlin، معاون و GM گروه راه‌حل‌های بی‌سیم، اینتل، گفت: «Wi-Fi 7 یک جهش بزرگ دیگر در قابلیت‌های دستگاه مشتری ایجاد می‌کند که سرعت چند گیگابیت، تأخیر کمتر و رفتار قوی‌تر و قطعی‌تر را ممکن می‌سازد. این به تسریع نوآوری برای برنامه‌های کاربردی جدید و موارد استفاده کمک می‌کند که تجربیات کاربر را در بسیاری از بخش‌ها که شامل محاسبات شخصی و اینترنت اشیا می‌شود، افزایش می‌دهد. مانند گذشته با فناوری‌های Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا مزایای شگفت‌انگیز دنیای واقعی را با شرکای صنعتی از طریق آزمایش‌های آینده WBA Wi-Fi 7 به نمایش بگذاریم.

در نتیجه، با فرض اینکه شما یک اتصال فیبر واقعا خوب برای کار با آن دارید، نسخه بعدی وای فای با افزایش سرعت و پهنای باند و افزایش توانایی‌های بهینه‌سازی، مزایایی برای مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی سازمانی هنوز کامل نشده و کارهایی که نیاز به منابع دارند، خواهد داشت. به عنوان VR در خانه حداقل در این مورد، با توجه به اینکه شما واقعاً باید در داخل خانه باشید تا بخواهید هدست را ببندید و در دنیای مجازی از هر نوعی ناپدید شوید، نسبت به زمانی که متاورس به عنوان یک ابزار فروش استفاده می شد، به نظر می رسد تا حدودی محکم تر است. نقطه برای 5G

ارسال دیدگاه