NGMN Alliance نمی‌خواهد 6G باعث رونق سرمایه‌ای دیگر شود

اینترنت 6G - Ngmn Alliance نمی‌خواهد 6G باعث رونق سرمایه‌ای دیگر شود

با توجه به فشار ناشی از تورم، بخش مالی مخابراتی، آخرین چیزی که صنعت می‌خواهد به آن فکر کند، صرف میلیاردها دلار برای کیت جدید RAN است.

اما از آنجایی که تحقیقات 6G به آرامی اما به طور اجتناب ناپذیر شتاب می گیرد، چشم انداز یک چرخه هزینه جدید و بالقوه پرهزینه شروع به احساس حضور خود در میان جامعه اپراتورها کرده است.

این شاید توضیح دهد که چرا اتحاد شبکه تلفن همراه نسل بعدی (NGMN) با یک مقاله موضع جدید که بیان می‌کند یکی از اصلی‌ترین اصول راهنمای آن برای 6G این است که ذاتاً نباید به‌روزرسانی سخت‌افزاری زیرساخت‌های 5G RAN را راه‌اندازی کند. .

NGMN گفت: «تصمیم به تازه‌سازی سخت‌افزار 5G RAN به دلایل عملیاتی مانند پایان عمر، مصرف انرژی یا قابلیت‌های جدید باید یک انتخاب مبتنی بر اپراتور باشد، مستقل از پشتیبانی از 6G».

همچنین می گوید که برخی از ویژگی های 6G باید به عنوان ارتقاء نرم افزاری به عناصر شبکه موجود قابل اجرا باشد. 6G نباید تجربه مشتریان 5G را کاهش دهد. و اینکه باید با شبکه 5G سازگار و سازگار باشد.

هر فروشنده لوبیا در اریکسون، هوآوی، نوکیا و سامسونگ ممکن است بخواهد کمی وقت بگذارد تا آرامش خود را بازیابد.

ظرفیت 5G RAN در بازارهای پرمصرف مانند ایالات متحده به اوج خود رسیده است. و در حالی که اپراتورهای هندی با استقرار 5G خود بخشی از این مشکل را از بین می برند، این برای جبران کمبود کافی نیست.

علاوه بر این، شرکت تحقیقاتی Dell’Oro در ماه جولای پیش‌بینی کرد که هزینه‌های 5G برای جبران کندی مداوم هزینه‌های LTE کافی نخواهد بود و منجر به کاهش کلی بازار جهانی RAN در پنج سال آینده می‌شود.

فروشندگان در تلاشند تا موتورهای رشد دیگر را به روز کنند. برای مثال، اریکسون در حال تبدیل شدن به یک شرکت پلتفرم است که به اپراتورها کمک می کند تا ارزش خود را از API های شبکه باز استخراج کنند. همه آنها همچنین در تلاش هستند تا درآمدهای سازمانی خود را افزایش دهند – نوکیا به ویژه بر صنعت 4.0 متمرکز شده است.

با این حال، از نظر تاریخی، این نوع از استراتژی‌های متنوع‌سازی هر زمان که نسل جدیدی از فناوری تلفن همراه پیش می‌آید، کاهش می‌یابد و متعاقباً تمرکز بر فروش RAN بازمی‌گردد.

اما اگر NGMN و اعضای آن راه خود را پیدا کنند، 6G ممکن است راحتی چندانی ارائه نکند.

آرش عاشوریها، رئیس اتحادیه NGMN و معاون فناوری گروه در دویچه تلکام، گفت: «نشریه ما بیانیه واضحی از هدف جامعه اپراتورهای شبکه ارائه می‌کند که روش سنتی معرفی نسل فناوری جدید باید تکامل یابد. NGMN متعهد است اطمینان حاصل کند که 6G مزایای ملموس را به کاربران نهایی ارائه می دهد، عملیات شبکه را ساده می کند و پایداری را تضمین می کند و در عین حال تجربیات جدید قانع کننده ای را ارائه می دهد.

البته مقاله موقعیت به چیزی بیش از صرفاً اقتصادی استقرار 6G مربوط می شود. همچنین لیست آرزویی از ویژگی های مورد نظر است، مانند هماهنگی جهانی، یکپارچه سازی یکپارچه و قابلیت همکاری با شبکه های ثابت و غیر زمینی (NTN) و پشتیبانی از خدمات هیجان انگیز مانند واقعیت توسعه یافته (XR).

همچنین تاکید زیادی بر ساده‌سازی و اتوماسیون شبکه و استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود قابلیت اطمینان و عملکرد – اما در عین حال کاهش هزینه‌های عملیاتی و مصرف انرژی وجود دارد.

امنیت نیز یک نگرانی بزرگ است. NGMN می‌خواهد اطمینان حاصل کند که شبکه‌های 6G می‌توانند در برابر حملات رایانه‌های کوانتومی مقاومت کنند.

همچنین درخواستی برای طیف جدید در باندهای 6 گیگاهرتز-15 گیگاهرتز و باندهای فرعی تراتز وجود دارد که برای استفاده از ارتباطات پیشرفته در نظر گرفته شود.

یک چیزی که 6G نخواهد بود، اگر NGMN چیزی برای گفتن در مورد آن داشته باشد، گاو نقدی است.

6G هرچه که باشد، بر پایه 5G ساخته خواهد شد. لوک ایبتسون، عضو هیئت مدیره NGMN Alliance و رئیس گروه تحقیق و توسعه در Vodafone، گفت: این نشریه چالش‌هایی را که صنعت ما در ارائه خدمات و قابلیت‌های قانع‌کننده جدید 6G برای کاربران نهایی با آن مواجه است، روشن می‌کند. همزمان، با آغاز این سفر به سمت عصر 6G، به طور فعال در حال هدایت جداسازی شبکه و معماری بومی ابری باز و قابل تعامل هستیم.

ارسال دیدگاه