Fibocom نوآوری های پیشرفته 5G IoT را به نمایش گذاشت

اخبار تلکام
اخبار تلکام

Fibocom، ارائه‌دهنده جهانی راه‌حل‌های بی‌سیم اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) و ماژول‌های ارتباط بی‌سیم، در نمایشگاه MWC Las Vegas 2023 در غرفه شماره 438 در وست هال به نمایش گذاشته است. با رونمایی از ماژول‌ها و راه‌حل‌های پیشرو در صنعت 5G، AI، LTE/بی‌سیم هوشمند، Fibocom نوآوری‌هایی را برای شهر آینده نشان می‌دهد که با فناوری 5G فعال می‌شود.

تقویت تجاری سازی مقیاس جهانی 5G با ماژول های نور 5G NR مقرون به صرفه

Fibocom سری ماژول RedCap خود را در نیمه اول سال 2023 راه اندازی کرد و نمونه کارها را در این رویداد به نمایش گذاشت. مطابق با استاندارد 3GPP R17، ماژول‌های Fibocom RedCap سری FG131 و FG132 از 5G SA در سطح جهانی پشتیبانی می‌کنند که دارای مناطق مختلف و نسخه‌های جهانی است. ماژول های RedCap می توانند کاهش قابل توجهی در هزینه های ترمینال 5G و مصرف برق داشته باشند. در حالی که عملکرد استثنایی 5G را به ارث برده است، اما نیازهای صنایع پرسرعت و کم مصرف اینترنت اشیاء را کاملا برآورده می کند.


از منظر سرعت، FG131 و FG132 می‌توانند به حداکثر پیک downlink با سرعت 226 مگابیت در ثانیه و حداکثر پیک Uplink در 121 Mbps در شبکه 5G SA برسند. با توجه به سازگاری فرم فاکتور، سری FG131 با ماژول های Fibocom LTE Cat 6 و سری FG132 با ماژول های Fibocom LTE Cat 4 سازگار است. همه سری‌ها می‌توانند تجاری‌سازی مقیاس بزرگ اینترنت اشیاء 5G را در زمینه‌های متعددی مانند FWA، شبکه هوشمند و اتوماسیون صنعتی تسریع کنند.

علاوه بر ماژول‌های RedCap، Fibocom نسخه جهانی پیشروترین ماژول 5G Sub-6GHz و mmWave FM190 را برای بازار جهانی اینترنت اشیا 5G به نمایش گذاشت. سری FM190 مبتنی بر اسنپدراگون X75 است که از استاندارد 3GPP R17 شکایت دارد. سری FM190 با پشتیبانی از اتصال دوگانه Sub-6GHz و mmWave می‌تواند به حداکثر سرعت downlink تا 10Gbps برسد و عملکرد سلولی چشمگیری را برای زمینه‌هایی مانند پهنای باند تلفن همراه، FWA، 5G سازمانی و IIoT به ارمغان بیاورد.

FG132-GL و FM190(W) هر دو قادر به پوشش باندهای فرکانس اصلی جهانی و دریافت گواهینامه های اصلی جهانی هستند که راه را برای تجاری سازی در مقیاس 5G به راحتی هموار می کند.

در طول این رویداد، Fibocom همچنین FM160-NA را به نمایش گذاشت و دستاورد اخیر خود در دریافت گواهینامه از هر سه شرکت بزرگ آمریکایی را برجسته کرد. این نشان‌دهنده توانایی FM160-NA برای ارائه خدمات استثنایی اتصال 5G در عبور از شبکه‌ها و تقویت برنامه‌های باند پهن تلفن همراه با تجربه سطح بالای 5G است.


کاتالیز کردن پیشرفت‌های محاسباتی از طریق ماژول‌های هوش مصنوعی/هوشمند فیبوکام

شایان ذکر است که Fibocom چندین ماژول هوش مصنوعی و هوشمند را نیز در محل به نمایش گذاشته است. با پشتیبانی از رابط های غنی (MIPI، USB، UART، SPI، و I2C)، ماژول های SC151 و SC126 Fibocom برای برنامه هایی مانند Robot، PDA های صنعتی و PDA طراحی شده اند. پدها، رادیوهای PoC، خانه‌های هوشمند، و غیره. SC151 با برآورده کردن خواسته‌های مختلف، از 5G NR Sub-6GHz، Wi-Fi 6، بلوتوث 5.2 و سیستم‌عامل Android 13 پشتیبانی می‌کند، در حالی که SC126 ماژول 4G LTE است که از وای دو بانده پشتیبانی می‌کند. -Fi، بلوتوث 5.0، و همچنین اندروید 13 و سیستم عامل لینوکس.

ماژول SC138 فیبوکام با یک موتور گرافیکی با کارایی بالا و فناوری پردازش تصویر شش‌ضلعی وکتور Extensions (HVX)، پخش ویدیوی 4K روان و ورودی دوربین چند کاناله را با مصرف انرژی کم امکان‌پذیر می‌سازد. این برای IVI (اطلاعات سرگرمی داخل خودرو)، خرده فروشی هوشمند، صنایع دستی و روباتیک ایده آل است.

توانمندسازی برنامه های جهانی AIoT با ماژول ها و راه حل های بی سیم نوآورانه

Fibocom از توانمندی گسترده خود از طریق صنعت AIoT برای کاربردهای متعدد مانند خرده فروشی، ردیابی دارایی، اتصال در خانه/صنعتی، IIoT و غیره پرده برداری کرد. دستگاه POS (نقطه فروش) برای مشاغل کوچک یا متوسط (SMB) مجهز به ماژول Fibocom LTE Cat 1 MC116 است که یک راه حل مبتنی بر اندروید کم هزینه و بسیار کاربردی ارائه می دهد. این ردیاب که با ماژول Fibocom Cat 1 bis L610 تعبیه شده است، می تواند برای مدیریت و ردیابی ناوگان خودروهای سنگین استفاده شود. روتر 4G که به ماژول FM101-CG فقط CBRS Fibocom مجهز شده است، می تواند استقرار LTE خصوصی را در سناریوهای مختلف تقویت کند. دروازه Wi-Fi 5G و 5G CPE یکپارچه شده با Fibocom FG360 می تواند اتصال 5G پایدار را برای چند کاربر فراهم کند.

علاوه بر این، Fibocom آخرین راه حل های FWA را برای سرعت بخشیدن به فرآیندهای تأیید مشتریان به نمایش گذاشت. راه‌حل‌های 5G CPE/Mobile Hot Spot بر اساس ماژول‌های FG370 و FG160 فیبوکام هستند. همه این راه‌حل‌ها می‌توانند تجربه 5G را به سطح جدیدی ارتقا داده و اصلاح کنند.

ران فریدمن، معاون بخش فروش آمریکا در فیبوکام، گفت: «فیبوکام از اینکه بار دیگر در کنگره جهانی موبایل لاس وگاس حضور برجسته ای دارد، خوشحال است. ما اینجا هستیم تا جدیدترین ماژول‌ها و راه‌حل‌های بی‌سیم خود را به نمایش بگذاریم که تجاری‌سازی مقیاس جهانی 5G را به سطح بعدی سوق می‌دهد. تعامل با همه مشتریان و شرکای اکوسیستم بسیار لذت‌بخش است و نشان می‌دهیم که چگونه نوآوری‌های 5G، فردای متصل و مترقی را تقویت می‌کنند.»ارسال دیدگاه