استاندارد Wi-Fi 8

استاندارد Wifi 8 - استاندارد Wi-Fi 8

استاندارد Wi-Fi 8

Wi-Fi 7 در حال تکمیل شدن است – اما مطمئناً دنیای Wi-Fi هرگز متوقف نمی شود و کار بر روی تعیین اهداف IEEE 802.11 میلیاردی که تا چند سال دیگر به عنوان استاندارد Wi-Fi 8 شناخته می شود آغاز شده است.

با نزدیک شدن به تکمیل استانداردسازی 802.11be (AKA Wi-Fi 7)، IEEE شروع به شروع نسل بعدی استانداردسازی WLAN کرده است. استاندارد جدید که به عنوان WLAN با قابلیت اطمینان فوق العاده بالا (UHR) شناخته می شود، به طور رسمی با نام 802.11bn WG  احتمال زیاد Wi-Fi 8 شناخته می شود. . اهداف اصلی UHR WLAN را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

حداقل یک حالت عملیاتی که می‌تواند در نقطه دسترسی سرویس داده MAC در حداقل یک سطح نسبت سیگنال به تداخل و نویز (SINR) (نرخ نسبت به محدوده)، 25 درصد افزایش توان را در مقایسه با MAC بسیار بالا انجام دهد. /عملیات PHY
حداقل یک حالت عملیاتی که می‌تواند تأخیر را تا 25 درصد برای صدک 95 توزیع تأخیر در مقایسه با عملیات MAC/PHY بسیار بالا کاهش دهد.
حداقل یک حالت عملیاتی که می‌تواند اتلاف واحد داده پروتکل MAC (MPDU) را تا 25 درصد در مقایسه با عملیات MAC/PHY بسیار بالا برای یک سناریوی خاص، به‌ویژه برای انتقال بین BSS، کاهش دهد.¨
مکانیسم های کاهش مصرف برق برای نقاط دسترسی مشخص خواهد شد

ما انتظار داریم که استاندارد Wi-Fi 8 مبتنی بر 802.11bn ، عصری از WLAN ها را آغاز کند که می تواند برای برنامه های با تأخیر کم مانند AR/VR/XR مناسب باشد که انتظار می رود در آینده نزدیک مهم باشد. علاوه بر این، تمرکز مداوم بر توان عملیاتی برای برآورده کردن نیازهای مختلف برنامه نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت. در نهایت، هر جا که قابل اجرا باشد، مانند کاربردهای صنعتی، می توان با تنظیم پارامترهای استاندارد نسل بعدی، قابلیت اطمینان بالایی را نیز به دست آورد.

ارسال دیدگاه